A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Великобурлуцька громада
Харківська область, Куп’янський район

До відома

До відома суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у галузі бджільництва!

Порядок реєстрації пасіки. Порядок видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки. Інструкція з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин.

 

До уваги керівників сільгосппідприємств! 

На виконання листа Департаменту агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації від 05.05.2021р. №08-34/05/844 у зв’язку з проведенням весняно-польових робіт, з метою організації протидії масовим пожежам, прохання дотримуватись вимог нормативних актів з пожежної безпеки під час виконання робіт, особливо щодо неприпустимості спалювання стерні та поживних рештків, забезпечити утримання в пожежному стані захисних лісових насаджень, сільгоспугідь.

Знижено ставку ПДВ для сільгоспвиробниківі

Головне управління ДПС у Харківській області  звертає увагу, що з 25 лютого 2021 року набули чинності норми Закону України від 17.12.2020 року № 1115 – ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції» (далі – Закон № 1115). А застосовуються зазначені норми з  1 березня 2021 року.

Так, починаючи з 01 березня 2021 року, за ставкою ПДВ у розмірі 14 % оподатковуються операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України окремих видів сільськогосподарської продукції. Ця норма Закону № 1115 стосується такої продукції:

-         із продукції тваринництва – живих ВРХ ( код УКТ ЗЕД 0102), свиней (0103), овець (0104), а також  молока незбираного (0401). Виключення становлять операції з імпорту живих племінних чистопорідних тварин, племінних (генетичних) ресурсів, які звільнені від ПДВ, згідно з пунктом 197.18 статті 197 Податкового Кодексу;

-         із продукції рослинництва – пшениці і суміші пшениці і жита (1001), жита (1002), ячменю (1003), вівса (1004), кукурудзи (1005),соєвих бобів(1201), насіння льону (120400), свиріпи або ріпаку (1205), соняшнику (120600), а також насіння та плодів  інших олійних культур (1207) та цукровий буряк (121291).

 Більш детальні роз’яснення щодо особливостей застосування положень Податкового кодексу України з урахуванням змін, внесених Законом № 1115, надані ДПС України у листі № 5257/7/99-00-21-03-02-07 від 01.03.2021.

 

Застосування ПРРО і РРО є запорукою підвищення якості надання послуг і безперечного захисту прав споживачів

ГУ ДПС у Харківській області нагадує, що найкращим захистом від неякісної послуги завжди буде фіскальний чек, який фіксує дату придбання товару або надання послуги, її вартість та місце де така послуга надавалася. Крім того, у документі зазначено виконавця послуги або продавця товару.

Саме це і дає можливість споживачеві захистити свої права у разі не виконання або не належного виконання своїх обов`язків надавачем послуги або продавцем товару.

А отже, застосування ПРРО і РРО (у повсякденному вжитку - касові апарати) є запорукою підвищення якості надання послуг і безперечного захисту прав споживачів.

Щороку, 15 березня, під егідою ООН світова спільнота відзначає Всесвітній День захисту прав споживачів.

До міжнародного календаря він був внесений у 1983 році. Уперше основні права споживача сформулював американський президент Джон Кеннеді у щорічній промові перед Конгресом США у 1962 році.

Вони склали чотири основних права:

-    на безпеку товарів та послуг;

-    на інформацію;

-    на вибір;

-    бути вислуханим у суді у разі нехтування першими трьома правами.

До відома установ, організацій, підприємств агропромислового комплексу Великобурлуцької громади

 

Департамент агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації повідомляє про те, що Посольством України в Китайській Народній Республіці встановлено контакти з однією з найбільших у світі онлайн-платформ  «JD» (JD.com Jingdong Mall), основним видом діяльності якої є Інтернет-торгівля та електронна комерція. Компанія також є однією із найбільших платформ у китайському сегменті Інтернету за моделлю В2С. За об’ємом транзакцій посідає третє місце серед найбільших глобальних Інтернет-компаній, поступаючись лише Amazon та Alphabet. Кількість активних покупців, що користуються послугами компанії, перевищує 440 млн.

За результатами проведених переговорів досягнуто принципової домовленості про створення постійного українського Національного павільйону. Основними перевагами створення Національного павільйону є:

 • можливість відправлення експортерами своїх товарів одним спільним контейнером;
 • спрощені митні процедури;
 • наявність додаткових конкурентних переваг (коли при купівлі одного виду продукції клієнт також переглядає й інші товари, представлені у павільйоні);
 • можливість демонстрації туристичного потенціалу країни.

Вартість користування онлайн платформою для Національного павільйону складає 1000 дол. США на рік. За кожну продану одиницю товару китайській компанії необхідно сплатити комісію у розмірі від 2% до 8% його фактичної вартості, що включає також і рекламу в китайському Інтернет-середовищі.

Крім того, передбачено гарантійний внесок (єдиний для усього Національного павільйону, який залежить від типу товарів, що продаються), який є гарантією якості товарів та повертається у разі закриття павільйону. Такі умови дають можливість українським експортерам (якщо вони виступатимуть єдиним пулом) за відносно невеликі капіталовкладення вийти на місцевий ринок та розширити власні експортні можливості.

ЗАЯВА

про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки

проєкту документу державного планування Генерального плану смт. Великий Бурлук Куп’янського району Харківської області

 

 1. Замовник СЕО

Замовником проєкту документу державного планування є Великобурлуцька селищна громада Куп’янського району Харківської області. Юридична адреса: 62602, Харківська область, Куп’янський район, смт. Великий Бурлук, вул. Центральна, буд. 40. Електронна адреса: velburselrada@gmail.com, тел. (5752) 5 31 10.

 1. Вид та основні цілі ДДП, його зв’язок з іншими документами державного планування

Генеральний план смт. Великий Бурлук Куп’янського району Харківської області визначаються: межі та територія населеного пункту; заходи з охорони навколишнього середовища; сучасний стан та перспективи господарського комплексу селища міського типу; прогноз чисельності населення; обсяги та розміщення нового житлового будівництва; інженерне обладнання території; інженерна підготовка та захист території; розвиток транспорту, вулично-дорожньої мережі; ефективна планувальна організація території населеного пункту, тощо.

Генеральний план розробляється на замовлення Великобурлуцької селищної ради Великобурлуцького району (Великобурлуцької селищної громади Куп’янського району) Харківської області з урахуванням рішень Схеми планування Харківської області, затвердженої рішенням III сесії VІ скликання Харківської обласної ради від 23.12.2010 №  30-VI, у відповідності до ДБН Б.1.1-14:2012 «Склад та зміст детального плану території», Актуалізованого генерального плану, виконаного у  1979 році «Укргорстройпроектом» та на підставі завдання на проєктування, рішення Великобурлуцької селищної ради від 20.02.2019 № 313-7 13 сесії VII скликання «Про надання дозволу на розроблення генерального плану смт. Великий Бурлук Великобурлуцького району Харківської області».

3. Те, якою мірою документ державного планування визначає умови для реалізації видів діяльності або об’єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедур оцінки впливу на довкілля (у тому числі щодо визначення місцезнаходження, розміру, потужності або розміщення ресурсів)

Площа території смт. Великий Бурлук становить орієнтовно 639 га, проєктом ДДП заплановано збільшити площу на 140 га, проєктна площа населеного пункту становить 779  га.

Проєктом ДДП передбачається будівництво централізованої кільцевої мережі водопостачання на господарсько-питні та протипожежні потреби селища. Джерелом водопостачання Генеральним планом прийняті дві існуючі водні свердловини, одна з яких потребує відновлення. Впровадження планованої діяльності по відновленню водозабірної свердловини та по будівництву трубопроводів для транспортування води може мати значний вплив на довкілля (пункти 3, 10 частина 3 статті  3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля»).

Генеральним планом передбачається каналізування всіх будинків громадського та культурно-побутового призначення, а також будівництво очисних споруд побутової каналізації. Впровадження господарська діяльність, що призводить до скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти, впровадження планованої діяльності з прокладання кабелів, трубопроводів та інших комунікацій на землях водного фонду може мати значний вплив на довкілля (пункти 10, 13 частина 3 статті 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля»).

Відповідно до частини першої статті 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», здійснення оцінки впливу на довкілля є обов’язковим у процесі прийняття рішень про провадження планованої діяльності, визначеної пунктом 13 частини третьої статті третьої. Така планована діяльність підлягає оцінці впливу на довкілля до прийняття рішення про провадження планованої діяльності.

4. Розгляд ймовірних екологічних наслідків

Основні ймовірні екологічні наслідки, що пов’язаних з реалізацією Генерального плану смт. Великий Бурлук Куп’янського району Харківської області, наступні:

а) для довкілля:

 1. Атмосферне повітря – можливе забруднення від стаціонарних джерел (виробничі та сільськогосподарські підприємства) та пересувних джерел (автомобільний транспорт). З метою покращення стану атмосферного повітря ДДП передбачається збільшення зелених насаджень загального користування на території селища, в тому числі озеленення зовнішніх доріг та санітарно-захисних зон;
 2. Ґрунти – можливе забруднення, засмічення та порушення ґрунтів від неочищених поверхневих стічних вод, що відводяться з території населеного пункту. ДДП передбачається влаштування очисних споруд каналізації для громадської забудови, що дозволить знизити рівень забруднення ґрунтів;
 3. Поводження з відходами – можливе забруднення і засмічення ґрунтів, в зв’язку з незадовільним рівнем вивезення ТПВ, з незадовільною організацією очистки по збору та своєчасному видаленню відходів. Проєктом ДДП передбачається відведення спеціально обладнаних місць та встановлення контейнерів на асфальтових або бетонних майданчиках, організація централізованої планово-регулярної системи санітарного очищення селища;
 4. Водні ресурси – можливе забруднення від неочищених стічних вод з території населеного пункту. Проєктом ДДП передбачається влаштування каналізаційної мережі та будівництво очисних споруд, що дозволить знизити ризик забруднення водних об’єктів;
 5. Здоров’я населення – санітарно-епідеміологічне навантаження на здоров’я населення не очікується, можливі тимчасові незручності при проведенні підготовчих та будівельних робіт. Проєктом ДДП передбачається ведення забудови згідно з наміченою документацією, функціональним зонуванням, встановлення та організація санітарно-захисних зон до житлової забудови, що забезпечить сприятливі санітарно-гігієнічні умови;

б) для територій з природоохоронним статусом – в зв’язку з відсутністю на території проєктування об’єктів природно-заповідного фонду, проєктні рішення ДДП не  мають впливу на території з природоохоронним статусом;

в) транскордонні наслідки для довкілля, у тому числі для здоров’я населення – зважаючи на географічне положення території, на якій заплановано реалізація рішень ДДП транскордонні наслідки для довкілля, у тому числі здоров’я населення, відсутні та не  очікуються.

 

5. Виправданні альтернативи, які необхідно розглянути, у тому числі якщо документ державного планування не буде затверджено

З метою розгляду альтернативних проєктних рішень та їх екологічних наслідків під час здійснення стратегічної екологічної оцінки ДДП Генерального плану смт. Великий Бурлук Куп’янського району Харківської області, передбачається розглянути «Нульовий сценарій», без впровадження проектних змін.

Альтернатива 1: «Нульовий сценарій» – тобто опис, прогнозування та оцінка ситуації у випадку незатвердження зазначеного документа державного планування.

Такий сценарій також буде розглянуто в рамках стратегічної екологічної оцінки. Оцінка вказаних альтернативних варіантів буде відображена у звіті про стратегічну екологічну оцінку.

 

6. Дослідження, які необхідно провести, методи і критерії, що використовуватимуться під час стратегічної екологічної оцінки

Для розробки стратегічної екологічної оцінки передбачається:

 • Проведення аналізу існуючих матеріалів щодо стану довкілля (доповідь про стан довкілля, дані моніторингу стану довкілля, статистичні дані та таке інше);
 • Лабораторні дослідження стану довкілля та їх аналіз (у разі необхідності);
 • Проведення незалежний експертних оцінювань та наукових досліджень (у разі необхідності).

7. Заходи, які передбачаються розглянути для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування

Під час здійснення стратегічної екологічної оцінки передбачається розгляд заходів із запобігання зменшення та пом’якшення негативних наслідків для довкілля, що передбаченні діючим законодавством та нормативно-правовими актами.

Генеральним планом смт. Великий Бурлук Куп’янського району Харківської області передбачені заходи, для здійснення моніторингу наслідків виконання ДДП для довкілля, у  тому числі для здоров’я населення:

-           збільшення зелених насаджень загального користування на території селища;

-           покращення дорожнього покриття;

-           забезпечення відведення та очищення поверхневих стічних вод;

-           поточний догляд за зеленими насадженнями загального користування;

-           визначити зони санітарної охорони для всіх об’єктів водопостачання та дотримуватися режиму їх використання;

-           інженерний благоустрій селища;

-           облаштувати спеціально обладнані майданчики для розміщення контейнерів для тимчасового зберігання ТПВ;

-           встановлення та організація санітарно-захисних зон та інше.

 

8. Пропозиції щодо структури та змісту звіту про стратегічну екологічну оцінку

Стратегічна екологічна оцінка буде виконана відповідно до Прикінцевих та Перехідних положень Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку», частини 4 статті 2 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» у розділі «Охорона навколишнього природного середовища», що розробляється у складі проєкту містобудівної документації та одночасно є звітом про стратегічну екологічну оцінку, в обсягах визначених вимогами статті 11 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку».

 

9. Орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, та строки подання

Зауваження і пропозиції до заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки документу державного планування – Генерального плану смт. Великий Бурлук Куп’янського району Харківської області, подаються до Великобурлуцької селищної громади, за адресою: 62602, Харківська область, Куп’янський район, смт. Великий Бурлук, вул. Центральна, буд. 40. На електронну адресу: velburselrada@gmail.com з  темою листа «До  заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки».

Строк подання зауважень та пропозицій 15 діб з дня оприлюднення заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки Генерального плану смт. Великий Бурлук Куп’янського району Харківської області (відповідно до пунктів 5, 6 статті  10 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку»).

Пропозиції та зауваження, подані після встановленого терміну, не розглядаються.

 

Великобурлуцький

селищний голова                                                                             Віктор ТЕРЕЩЕНКО

 

______________________________________________________________________________________________

Заява Івченко Л.П. щодо участі в конкурсі на заміщення вакантної посади завідувача Канівцевським сільським клубом

Заява Ніконенко М.І. щодо участі в конкурсі на заміщення вакантної посади завідувача КЗ "Великобурлуцька бібілотека для дітей Великобурлуцької селищної ради"

Заява Фендрикової Г.І. щодо участі в конкурсі на заміщення вакантної посади завідувача КЗ "Великобурлуцька публічна бібліотека об'єднаної територіальної громади Великобурлуцької селищної ради"

 

 

 

 

 

До відома сільгосптоваровиробників

Департамент агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації надає перелік механізованих загонів та підприємств Харківської області, які можуть надавати послуги в збиранні сільськогосподарських культур у 2021 році

16:12:07 08.07.2021

До уваги сільгосптоваровиробників!

Торгово-промислова палата України повідомляє, що аграрії, врожаї яких постраждали внаслідок несприятливих погодних умов, мають можливість підтвердити істотні зміни обставин умов договорів, які сільгоспотваровиробники уклали з контрагентами під урожай 2020 року. Для цього потрібно звернутися до Торгово-промислової палати України за телефоном: 0676240976 або на електронну адресу: nla-law@ucci.opg.ua

16:13:12 24.03.2021

Роз'яснення Міжрегіонального управління НАДС у Харківській та Сумській областях щодо проходження служби в органах місцевого самоврядування особою, яка досягла 65-річного віку

Законом України від 16 грудня 2020 року №1086-IX «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо зняття вікових обмежень для роботи на державній службі» внесено зміни до статті 118 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

16:12:28 22.03.2021

До відома установ, організацій, підприємств агропромислового комплексу Великобурлуцької громади

16-18 березня 2021 року у Виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» (м. Київ) відбудеться комплекс виставкових заходів. Про це інформує Департамент агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації.

16:15:11 10.03.2021

До уваги керівників підприємств та установ агропромислового комплексу Великобурлуцької територіальної громади!

Департамент агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації доводить до відома інформацію про те, що у зв’язку зі складною епідеміологічною ситуацією в країні, пов’язаною з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19 та введеними карантинними обмеженнями, терміни проведення виставково-ярмаркових заходів у 2021 році можуть змінюватись. Для уточнення необхідної інформації рекомендують звертатися до організаторів заходів.

16:11:12 02.03.2021

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора