Основні завдання та функції відділу соціального захисту населення Великобурлуцької селищної ради

• Здійснювати прийом документів для призначення державних соціальних допомог, компенсацій, грошових виплат, пільг, субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та інших соціальних виплат, встановлених законодавством, з подальшою їх передачею до управління праці та соціального захисту населення Куп'янської РДА для опрацювання, нарахування і прийняття рішень.
  • Складати акти обстеження матеріально-побутових умов сім'ї для призначення державної соціальної допомоги/соціальних виплат.
  • Здійснювати повідомну реєстрацію колективних договорів підприємств, установ та організацій. Розглядати їх щодо відповідності законодавству та у разі виявлення порушень надавати рекомендації стосовно їх усунення.
  • Вживати заходи реагування на звернення та повідомлення про вчинення домашнього насильства та проводити роботу по запобіганню та протидії домашньому насильству.
  • Вести облік осіб, які потребують влаштування у будинки-інтернати для громадян похилого віку та інвалідів, та займатися підготовкою пакету документів для влаштування у ці заклади.
  • Розглядати звернення громадян, надавати консультації та роз'яснення в межах своєї компетенції
  • Здійснювати облік виплати компенсації фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, хворим які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги.
  • Здійснювати облік розрахунків компенсаційних виплат перевізникам, які здійснюють пільгові перевезення окремих категорій громадян автомобільним транспортом, залізничним транспортом. Здійснювати облік відшкодування ПАТ «Укртелеком» за надані послуги зв'язку пільговим категоріям громадян.
  • Організовувати роботу по забезпеченню санаторно-курортними путівками:

- ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань».

- осіб, які постраждали під час проведення антитерористичної операції та яким установлено статус учасника бойових дій чи особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 та пунктів 11-14 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

- осіб з інвалідністю з дитинства та внаслідок загального захворювання.

- громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, шляхом надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам.

• Розробляти та організовувати виконання комплексних програм і заходів, щодо поліпшення становища соціально вразливих верств населення, осіб, сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, та сприяти в отриманні ними соціальних виплат і послуг за місцем проживання.
  • Організовувати роботу по забезпеченню технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення.