Великобурлуцька громада
Харківська область, Куп’янський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Комплаєнс-підхід дозволяє виявити податкові ризики

Дата: 28.08.2025 09:08
Кількість переглядів: 79

Фото без опису

Головне управління ДПС у Харківській області інформує, що у ДПС триває реалізація Експериментального проєкту з управління податковими ризиками, який впроваджується згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.2024 № 854.

Комплаєнс-підхід не передбачає тиску чи формального контролю. Натомість це - аналітична система, яка дозволяє виявити податкові ризики до того, як вони перетворяться на порушення.

На практиці це реалізується через автоматизовану ідентифікацію податкових ризиків, які класифіковано за чотирма напрямами:

Ризик реєстрації: виявляються випадки, коли суб’єкт не став на облік або не зареєструвався платником окремих податків, як це передбачено, зокрема, статтями 63–64 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Ризик звітності: системний моніторинг фіксує невчасне подання декларацій або їх повну відсутність, що прямо суперечить вимогам ст. 46 та ст. 49 ПКУ.

Ризик декларування: аналітика виявляє помилки, неточності або свідоме заниження податкових зобов’язань у звітності (ст. 48, 50 ПКУ).

Ризик сплати: фіксується несвоєчасна або неповна сплата зобов’язань, що призводить до виникнення податкового боргу, як визначено у ст. 57 та ст. 126 ПКУ.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.