Понад 5 годин вогнеборці ліквідовували пожежу в екосистемі у Великобурлуцькій громаді
4 травня 2025 року близько 13:00, фактично в центрі селища Великий Бурлук, внаслідок недбалого поводження з вогнем сталася пожежа в екосистемі. Осередок загорання було зафіксовано на вулиці Бурлуцька села Плоске. Від поривів вітру вогонь почав активно поширюватися сухою травою та очеретом в бік Великого Бурлука.
За інформацією ДСНС, у приборканні загорання масштабного характеру брали участь підрозділи 12 ДПРЧ і 66 ДПРП Чугуївського району, залучався резервний, вільний від несення служби караул 12 ДПРЧ 8 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Харківській області – загалом 15 осіб особового складу. Ними було задіяно 5 одиниць техніки – три автоцистерни, медичний розрахунок і легковий спеціалізований автомобіль. Рятувальники боролися з вогнем понад п’ять годин. О 18:30 пожежу, яка охопила площу 200 000 м кв. було ліквідовано. Також вогнеборцям вдалося не допустити загорання 5 домоволодінь і території кладовища.
Великобурлуцька селищна військова адміністрація та Великобурлуцька селищна рада нагадує: відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя тягне за собою накладення штрафу на громадян від 3060 до 6120 грн і на посадових осіб від 15300 до 21420 грн. Разом з цим відповідно до статті 175 Кодексу України про адміністративні правопорушення, розпалювання багаття, користування вогнем на відстані менше 30 метрів від будівель та споруд тягне за собою накладання штрафу на громадян від 1700 до 3400 грн, а на посадових осіб від 3400 до 5100 грн. За дані протиправні дії ст. 245 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність на строк до 10 років.
Наразі юридична служба селищної ради працює разом із правоохоронними органами щодо притягнення винних у масштабній пожежі в екосистемі до відповідальності.
Шановні мешканці Великобурлуцької територіальної громади! Не нехтуйте правилами пожежної безпеки!
Спалювання сухостою, необережне поводження з вогнем, залишене багаття – це знищення флори і фауни, отруєне повітря, втрата родючих ґрунтів, небезпека для осель і людей. А в умовах війни – ще й загроза для оборони територій. Тому палії свідомо чи ні допомагають ворогу!
– Не паліть траву!
– Повідомляйте про порушників!
– Бережіть природу рідного краю і Україну!
Сила – у відповідальності. Перемога – в єдності!