ДАРУВАННЯ НЕРУХОМОГО МАЙНА, ЯКЕ ПЕРЕБУВАЄ У СПІЛЬНІЙ СУМІСНІЙ ВЛАСНОСТІ.
Чоловік вирішив подарувати квартиру, яка придбана під час шлюбу. Чи необхідна згода дружини при укладенні договору дарування?
У разі, якщо об’єктом договору дарування є спільне майно подружжя, то при укладенні договору необхідна нотаріально посвідчена згода другого з подружжя. Так статтею 65 Сімейного кодексу України передбачено, що для укладення одним із подружжя договорів, які потребують нотаріального посвідчення і (або) державної реєстрації, а також договорів стосовно цінного майна, згода другого з подружжя має бути подана письмово і нотаріально засвідчена.
Розірвання шлюбу не припиняє права спільної сумісної власності на майно, набуте за час шлюбу. Тому, на осіб, які припинили шлюбні відносини, проте мають нерухоме майно та бажають укласти договір дарування, поширюються правила, щодо нотаріально посвідченої згоди іншого співвласника майна.
Якщо договір укладений другим із подружжя без згоди, дружина, чоловік має право на звернення до суду з позовом про визнання договору недійсним.
Договори дарування нерухомого майна можуть бути посвідчені нотаріусом без згоди другого з подружжя, якщо з правовстановлюючого документа, свідоцтва про шлюб та інших документів видно, що зазначене майно є не спільною, а особистою власністю одного з подружжя (набуте до реєстрації шлюбу, одержане в дарунок або в порядку спадкування, здійснено поділ майна, набутого під час перебування в зареєстрованому шлюбі, тощо).
Чоловік, дружина мають право укласти з іншою особою договір дарування щодо своєї частки у праві спільної сумісної власності подружжя лише після її визначення та виділу в натурі або визначення порядку користування майном.
Для отримання консультацій з правових питань звертайтесь до Великобурлуцького бюро правничої допомоги, за адресою: с-ще Великий Бурлук, вул. Центральна, 20а, 2-й поверх. Консультації безоплатні для всіх категорій громадян.
Великобурлуцьке бюро правничої допомоги