У Великобурлуцькій територіальній громаді вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років
Керівництво Великобурлуцької територіальної громади, представники структурних підрозділів Великобурлуцької селищної ради та громадськість вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років
Захід відбувся біля знаку Пам’яті жертв Голодоморів у селищі Великий Бурлук. У своєму зверненні до присутніх начальник Великобурлуцької селищної військової адміністрації Віктор Терещенко зазначив, що внаслідок Голодомору-геноциду 1932–1933 років, масових штучних голодів 1921–1923 та 1946–1947 років Україна втратила мільйони людських життів. Серед них і жителі нашої громади, про що свідчать архівні документи. Змінилися часи, але не змінився імперський злочинний режим. Сьогодні росіяни знову застосовують проти українців методи геноциду, намагаючись знищити нашу ідентичність, культуру, мову і українців, як націю. Ми повинні робити все можливе, щоб історія не повторювалася, пам’ятати, про тотальне зло росії та спільними зусиллями боротися з ним.
До слова долучився кандидат історичних наук Микола Мозговський, який зосередив увагу присутніх на діях комуністичного тоталітарний режиму, який через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл і цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресій проти незгодних, створив для українців умови, не сумісні із життям. Голод на довгі десятиліття порушив природний генетичний фонд, призвів до морально-психологічних змін у свідомості нації, яка була другою за чисельністю в срср. Наслідком злочину геноциду стало руйнування традиційного українського устрою життя.
Присутні хвилиною мовчання вшанували всіх вбитих голодом українців, запалили свічку пам’яті на поклали до знаку Пам’яті жертв Голодоморів букети скорботи із колосків.