День Організації Об'єднаних Націй
24 жовтня щороку у всьому світі відзначається День Організації Об'єднаних Націй (ООН). Це особливий день, що нагадує про важливість співпраці між країнами, про розуміння та терпимість між націями, а також про те, як важливо працювати разом для досягнення спільної мети – миру, співпраці та гідності.
Організація ця зародилася після Другої світової війни з метою запобігання подібним катастрофам у майбутньому. З тих пір ООН стала міжнародною платформою для вирішення глобальних проблем, таких як бідність, нерівність, голод, конфлікти та зміни клімату. Її мета – покращити якість життя людей у всьому світі та зробити нашу планету кращим місцем для життя.
ООН складається з різних органів та агентств, які працюють у різних сферах, зокрема Генеральна Асамблея, Рада Безпеки, Міжнародний Суд, ЮНІСЕФ, Всесвітня Організація Охорони Здоров'я та інші агентства ООН, що працюють над вирішенням найважливіших глобальних проблем.
У Організації Об'єднаних Націй беруть участь практично всі країни світу, зокрема Україна серед перших держав підписала статут ООН і ввійшла до групи засновників організації (з 1945 по1991 рока вона брала участь у роботі ООН як УРСР, а з моменту проголошення незалежності — як Україна).
Проте особливий етап співробітництва нашої держави й Організації Об’єднаних Націй настав після початку війни на Сході та окупації Криму. Тоді, у березні 2014 року, на запрошення уряду в Україну прибула Моніторингова місія ООН з прав людини.
З початком широкомасштабного вторгнення рф в Україну, Організація Об’єднаних Націй розгорнула масштабну діяльність з надання допомоги тим, хто був вимушено переміщений або постраждав від війни будь-яким іншим чином.
Україна отримує від ООН помітну допомогу в технічній, консультативній та фінансовій формі. Особливо важливою є допомога в сферах захисту прав людини, соціальної допомоги, захисту природи, боротьби з важкими хворобами.
Ухвалені Генасамблеєю ООН резолюції не мають обов'язкової сили відповідно до міжнародного права, проте впливають, а іноді й формують світовий політичний устрій. Тож нехай святкування Дня ООН буде нагадуванням про важливість співпраці між націями у світі, де кожна країна має відповідальність перед міжнародною спільнотою. Співпраця, толерантність та розуміння є ключовими аспектами нашого успішного майбутнього.