Причини аварійних ситуацій з газом у будинках та як їх попередити
З початку року аварійна служба Харківської філії «Газмережі» отримала близько 7 тисяч повідомлень про запах газу у будинках. Найбільша кількість аварійних ситуацій при використанні газу трапляється у опалювальному сезоні.
Так, минулої зими через несправність елементів системи опалення приватного будинку та несправність котла сталися хлопки газу у домоволодіннях Валківської та Лозівської громад. У Дергачівській громаді ціла родина отруїлась чадним газом при обігріві будинку газовою плитою. У Ізюмській та Барвінківській громадах люди шпитальовані зі своїх осель через несправні димоходи.
Харківська філія «Газмережі» надає кілька порад як підготувати свої оселі до зими та уникнути нещасних випадків при використанні газу:
1.Перевірити технічний стан газових приладів і газопроводів у своєму будинку;
2.За потреби ремонту газового обладнання або його заміни звернутися до професіоналів;
3.Відмовитись від опалення житла газовою плитою. Використання плити не за її призначенням призводить до скупчення чадного газу і отруєння людей;
4.Переконатись у справності димоходів і вентиляційних каналів.
Ремонт, заміну, встановлення, обслуговування газових приладів надійно, безпечно та без негативних наслідків для мешканців будинку можуть виконати лише організації, які мають відповідні дозволи на проведення робіт підвищеної небезпеки, у тому числі Харківська філія «Газмережі».
Перевірку, обслуговування та ремонт димоходів виконують спеціалізовані організації – пічники. «Газмережі» таких послуг не надають.