Історія Сашка з Малого Бурлука на виставці "TITANIUM" в Парижі
Під час Олімпійських ігор, які проходили в Парижі, діяла масштабна фотовиставка під назвою TITANIUM, присвячена пораненим українським громадянам під час війни. Цей проєкт було представлено міжнародній спільноті, щоб вкотре нагадати про несправедливу війну в Україні, де жертвами стають також діти. І показати українців, які попри мінно-вибухові травми щодня демонструють світу стійкість. Знімки зробив Юрій Білак, французький фотограф українського походження.
Серед світлин дітей і дорослих, цивільних і військових, представлених на виставці "TITANIUM" і історія Сашка з Малого Бурлука Великобурлуцької громади. Про хлопчика розповіли фотографу в Центрі дитячої медицини лікарні "Охматдит".
У січні 2024 року Великобурлуцьку громаду приголомшила звістка про важкопоранених двох дітей із Малобурлуцького старостинського округу – 10-річного Сашка Решетняка і 13-річну Аліну Добродушенко. Непоправне сталася 17 січня, коли хлопчик разом із двоюрідною сестрою йшли до магазину в селі Малий Бурлук. У цей час почався обстріл – поряд з дітьми впала ворожа керована авіабамба. Сашко та Аліна отримали важкі травми. Хлопчик згодом розповість в лікарні «Охматдит», що тримав свою відірвану ногу притиснутою до тіла, аби не стекти кровʼю. Першу допомогу йому надали військові ЗСУ – наклали турнікет на ногу хлопчика та на автівці помчали назустріч екстреній допомозі, щоб не гаяти час.
Ногу Сашка зберегти не вдалося, а його сестра, на жаль, через 10 днів померла в реанімації. На хлопчика чекало чимало оперативних втручань. Згодом – відновлення та реабілітація в Центрі дитячої медицини лікарні “Охматдит” та в “Superhumans Center”, де дитині встановили протез. Хлопчик пройшов чимало випробувань, однак вони не позбавили його мрії – грати у футбол. Сашко ганяє м’яча і в протезі, й на милицях. "Була створена футбольна команда, до якої Олександр не лише приєднався, а й навіть став капітаном", – розповів фотограф Юрій Білак.
Українці – незламні!