Другий рік поспіль аграрії, які використовують землі сільськогосподарського призначення Великобурлуцької територіальної громади, збирають хліб в умовах повномасштабної війни.

Дата: 26.07.2024 10:56

Цього року випробовували їх і погодні умови: весняні морози, відсутність дощів та спека вплинули на врожайність.

За інформацією, наданою 17 господарствами різних форм власності, станом на 23 липня 2024 року, жниварі, збираючи на ланах ранні зернові та зерно-бобові культури, обмолотили озиму пшеницю на площі понад 13 886 гектарів і отримали 42 463 т зерна нового врожаю, середня врожайність якого склала 30,6 ц/га. Ячмінь зібрали на площі 685  га, намолотивши 921 тонну збіжжя, середня врожайність культури –13,4 ц/га. На 784 гектарах аграрії завершують збирати горох,  врожайність зернобобових 17,5 ц/га. Триває збір вівса, який займав площу  510 га та ріпаку на 135 га. Поки врожайність складає 12,9 та 11,5 ц/га відповідно.

У 2024 році сільгоспники віддали перевагу соняшнику. Культура зайняла понад 16 378 гектарів. Також  сіяли кукурудзу, гречку, коріандр, сою.

Через збройну агресію російської федерації близько півтори тисячі гектарів сільськогосподарських земель на території громади не можуть використовуватися за цільовим призначенням та визнані потенційно забрудненими вибухонебезпечними предметами.