Сьогодні, 22 червня, в Україні відзначається День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни
Саме цього дня у 1941 році розпочалася німецько-радянська війна.
22 червня встановлено в Україні «…з метою всенародного вшанування пам'яті синів і дочок українського народу, полеглих під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, їх подвигу та жертовності … на підтримку ініціативи громадських організацій ветеранів війни, праці, Збройних Сил і жертв нацистських переслідувань…» згідно з Указом Президента України «Про День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні» від 17 листопада 2000 р. № 1245/2000.
За підрахунками інституту історії України НАН України, в лавах Червоної армії загинуло 3,5–4 млн українців, у партизанських формуваннях — від 40 до 60 тис., у загонах ОУН та УПА — понад 100 тис. Прямі людські втрати України, за оцінками цього інституту, становлять 8–10 млн, демографічні — 10–13 млн осіб. Крім того, великою трагедією для мільйонів українців стала примусова депортація: з України до Німеччини й інших країн вивезли від 2,4 до 2,8 млн мирних громадян. Ця цифра становила майже 80% від усіх радянських людей, депортованих нацистами.
Найкривавіша в історії світу війна принесла українцям незліченні жертви і страждання, масовий терор, смерть та руйнування. Гірка доля не оминула жодну українську родину, війна забрала життя кожного п’ятого українця.
Однак, сьогодні війна знову прийшла на територію України. . На нашу землю падають ракети, а через ворожі обстріли обриваються людські життя. Усе повторюється. Тільки загарбники інші – рашисти.
Зараз ми боремося усі разом, під своїми прапорами, гаслами та за свою державу. І як завжди, за майбутнє наших дітей, захист рідних і зі злом, яке погрожує не тільки нам, а й усьому світу.
Впевнені, що ми повторимо шлях до Перемоги, а окупанти будуть переможеними та засудженими за криваві злочини.
Слава усім Героям, які завжди ставали на захист Батьківщини! Пам'ятаємо кожного і оплакуємо усіх, хто став жертвою війн в Україні.