Діти загиблих (померлих) захисників і захисниць України отримуватимуть щомісячну адресну грошову допомогу

Дата: 13.04.2024 18:27

Таке рішення ухвалили під час позачергової сесії Харківської обласної ради 10 квітня.

Відповідно до Програми підтримки захисників і захисниць України та членів їхніх сімей в Харківській області на 2024 – 2028 роки, передбачена щомісячна адресна грошова допомога неповнолітнім дітям загиблих (померлих) захисників і захисниць України у розмірі 8000 гривень.

«Маємо всебічно підтримувати родини полеглих воїнів, які з перших днів повномасштабного вторгнення боронили Харківщину та запобігли подальшому просуванню російських окупантів, повній окупації області», – зазначив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Аби отримати виплати, заявник має звернутися до виконавчого органу сільської, селищної, міської рад територіальних громад або самостійних структурних підрозділів з питань соціального захисту населення виконавчих органів сільських, селищних, міських рад територіальних громад за місцем реєстрації на момент смерті загиблого (померлого) захисника чи захисниці України з особистою заявою.

Заявник має також подати засвідчені в установленому чинним законодавством порядку копії таких документів:

•  заяву законного представника дитини або дитини, яка досягла 14 років;

•  паспорт громадянина України (всіх заповнених сторінок) заявника (при наданні копії ID-паспорта (лицьового та зворотного боку);

•  свідоцтво про народження дитини;

•  посвідчення члена сім’ї загиблого Захисника чи Захисниці України;

•  рішення органу опіки та піклування (у разі необхідності);

•  довідку про відкриття поточного рахунку в Уповноваженому банку.

Виплата щомісячної допомоги здійснюється з місяця подання заяви.