21 лютого, світова спільнота відзначає Міжнародний день рідної мови

Дата: 21.02.2024 08:00

Міжнародний день рідної мови започаткували у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Головна його мета – показати важливість та підтримати самобутність кожної окремої мови світу. Недаремно кажуть, що без мови нація помирає. Рідна мова – це важливий носій цінностей, знань, які передаються від покоління до покоління. Мова –  ДНК нації.

Росія продовжує утиски і репресії проти нашої мови, знищує українські книги і культурні надбання, на окупованих територіях полює на українських патріотів, намагається викорінити нашу історичну пам’ять.

Сьогодні за українську мову, національну ідентичність, право жити на своїй землі у запеклих боях з російським агресором гинуть кращі сини та доньки України.

Українська мова – одна з наймелодійніших і наймилозвучніших у світі. Вона є однією з найдавніших на нашому континенті. Істина очевидна: мова має значення. Це та рушійна сила, яка об’єднала українців і весь світ та веде до перемоги України.

Ми солідарні у підтримці кримських татар, чия мова, як і українська, зазнає утисків і репресій з боку російських окупантів в українському Криму.

Міжнародний день рідної мови – свято, яке нагадує про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні.

З Днем рідної мови!