3 лютого виповнюється 81-а річниця визволення Великобурлуччини від нацистських загарбників в роки Другої світової війни
Шановні жителі Великобурлуцької громади!
Сьогодні, 3 лютого, виповнюється 81-а річниця визволення Великобурлуччини від нацистських загарбників в роки Другої світової війни!
У цей день низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто вісім десятиліть тому віддав власне життя в жорстокій битві за свободу. Висловлюємо слова глибокої вдячності ветеранам Другої світової війни, тим, хто героїчно боронив рідну землю зі зброєю в руках та самовіддано працював у тилу, хто загинув, визволяючи наш рідний край від нацистських окупантів. Честь і шана визволителям рідної землі. Їх мужність і патріотизм зберігається в нових поколіннях українського народу.
Зараз, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з підступним агресором. Сьогодні це путінська росія, яка посягає на нашу незалежність і територіальну цілісність.
Як і у середині минулого століття ми захищаємо свою землю від агресора-окупанта, що дає нам додаткових сил і право на відчайдушний спротив. Перемога у цій війні означає для нас вільне життя у своєму власному домі за своїми власними правилами. Ми ніколи не були загарбниками, тому правда і сила на нашому боці. Віримо у ЗСУ і підтримуємо наших відважних захисників!
Слава Україні!
Історична довідка (за матеріалами книг К.О. Оковитої «Великобурлуччина (сторінки історії)» та «Ратоборці землі бурлуцької»)
З кінця червня 1942 року до лютого 1943 року територія Великобурлуцького району перебувала була під повною окупацією нацистських загарбників. Після розгрому німецьких військ під Сталінградом почалося масове вигнання окупантів з нашої землі.
Першими на Великобурлуччині 2 лютого 1943 року воїнами 405 окремої протитанкової дивізій, 175 запасного стрілецького полку, 6-го механізованого корпусу, 555 стрілецького полку були звільнені від загарбника села Григорівка, Катеринівка, Шипувате, Андріївка, Рогозянка.
3 лютого 1943 року, розвиваючи наступ, військами 3-ї танкової армії було визволено центр селища Великий Бурлук і село Заміст. Протягом ще п’ятьох діб тяжкі кровопролитні бої тривали за Червону школу на Осіянській горі, в результаті яких воїнам однієї з частин 303-ї стрілецької дивізії вдалося вибити німців та оволодіти висотами села Горяне.
До 8-го лютого 1943 року включно продовжувалися напружені бої за Великий Бурлук, Гогіне, Приколотне, Пролетарку, Підсереднє. Оволодівши ними війська Радянської Армії перейшли у наступ на всьому Чугуївському напрямі, рушили на Харків.
Наприкінці лютого 1943 року територія колишнього Великобурлуцького району була повністю звільнена від нацистських військ.