Інформація щодо епідемічної ситуації з грипу та ГРВІ на Великобурлуччині

Дата: 27.12.2023 10:09

Як інформує адміністрація КНП «Великобурлуцький  Центр ПМСД»,  на 51 тижні 2023 року (15.12.2023р – 21.12.2023) у Великобурлуцькій територіальній громаді зареєстровано 1 випадок захворювання на ГРВІ та 1 випадок захворювання на «COVID-19» у Вільхуватській територіальній громаді.

Протягом епідсезону грипу 2023-2024 рр. у Вільхуватській та Великобурлуцькій громадах  щеплено 10 медичних працівників проти грипу та 45 осіб проти COVID-19. На даний час в Центрі ПМСД є в наявності вакцина проти COVID -19. Медичні працівники пропонують всім, хто бажає щепитися, звертатися до сімейного лікаря або за телефоном 05752-5-26-67.

Довідково. Гострі респіраторні інфекції – велика група інфекцій, що можуть бути спричинені бактеріями або вірусами. У більшості випадків сезонні хвороби є вірусними інфекціями (ГРВІ). Залежно від збудника вони мають різні ознаки і прояви, проте зазвичай захворювання розвивається поступово, його супроводжує відчуття «розбитості» та загального нездужання, нежить, біль у горлі тощо.

Восени і взимку захворюваність на ГРВІ зростає. Щоб захиститися від вірусних інфекцій варто дотримуватися декількох простих правил:

регулярно мити руки або використовувати антисептик;

- правильно використовувати захисну маску;

- дотримуватися гігієни кашлю та чхання;

- уникати великих скупчень людей;

- дотримуватися фізичної дистанції;

- щеплюватися проти вакцинокерованих інфекцій, зокрема грипу та COVID-19.

Щойно помітите у себе симптоми ГРВІ, зверніться до сімейного лікаря або (якщо вам довелося переміститися внаслідок війни) – до лікаря у найближчому закладі охорони здоров’я, що надає первинну медичну допомогу.  Не варто займатися самолікуванням.