На Харківщині стартував експериментальний проєкт для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни
Громадяни зі статусом учасників бойових дій або осіб з інвалідністю внаслідок війни можуть обрати професію чи програму з переліку ліцензованих професій та освітніх програм і безкоштовно навчатись і підвищувати кваліфікацію в Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.
Для отримання такої освітньої послуги вони мають:
обрати заклад професійної освіти Державної служби зайнятості;
подати заяву особисто в паперовій або електронній формі (на сайті edveteran.dcz.gov.ua), а також пред’явити:
• паспорт громадянина України;
• посвідчення учасника бойових дій або посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни;
• документ про освіту, або дублікат такого документу;
• ідентифікаційний код;
• особи з інвалідністю внаслідок війни подають також копію довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією та індивідуальну програму реабілітації.
Строк навчання до 6 місяців.
Навчання може здійснюватися як за очною (денною, вечірньою), так і дистанційною, дуальною формами.
Наразі Реєстр освітніх програм для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни пропонує навчання за 18 напрямками.
До Реєстру ліцензованих професій Харківського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості вже включені 36 професій різних галузей промисловості, будівництва, торгівлі, сфери послуг, комунального господарства.
За додатковою інформацією про професійне навчання можна звертатись на «гарячу лінію» Харківської обласної служби зайнятості, яка працює з понеділка по п’ятницю, з 9:00 до 17:00 за телефонами: 096 055 48 69; 063 847 83 67; 067 728 97 45; 097 970 40 68, а також на її сайт kha.dcz.gov.ua.