Заощаджуємо електроенергію

Дата: 12.12.2023 09:51

Енергоефективність та ощадливий підхід до використання енергоресурсів завжди були актуальними питаннями для українців. Особливо важливими вони є під час воєнного стану та військових дій.

Тому зараз кожному варто замислитись над тим, як побудувати нові звички та організувати свою оселю так, щоб вона стала енергоощадною, а енергетичні системи мали міцний запас для стабільної роботи взимку.

Вашій увазі пропонуємо наступні поради, які допоможуть зберегти стабільне електропостачання та тепло:

✅Електропроводка повинна бути справною. Пошкоджена мережа – це небезпечно.

✅Вимикайте світло. За статистикою, близько 30% електроенергії витрачається на освітлення порожніх приміщень.

✅Використовуйте світлодіодні лампи. Така лампа на 6 Вт видає стільки ж світла, скільки звичайна лампочка на 60 Вт.

✅Вимикайте з розетки електроприлади. Комп’ютер, телевізор, музичний центр та інші пристрої, залишені в «режимі очікування», продовжують споживати енергію.

✅Використовуйте стабілізатор напруги. Це зменшить витрату електрики.

✅Використовуйте побутову техніку класу А+ +

✅Обирайте економний режим прання. Перучи при 30 градусах замість 60, ви бережете 40% енергії.

✅Переводьте комп’ютер в режим сну, коли покидаєте робоче місце. Включений ПК споживає 350 Вт/год, у дрімаючому режимі — в десять разів менше.

За жодних обставин не вмикайте одночасно прилади, які здійснюють велике навантаження на мережі.

✅Перевірте всю ізоляцію ваших стін, вікон, дверей і горища.

✅Зробіть ізоляцію труб гарячого водопостачання і опалення.

Енергозбереження передбачає не відмову від благ цивілізації , а шлях раціонального використання енергоресурсів, отримання більшого обсягу корисної роботи електроприладів за рахунок тієї ж кількості електроенергії. Адже розумне і дбайливе користування електроенергією дозволяє без додаткових витрат отримувати у 2-3 рази більше користі від власних електроприладів, знизити невиправдані витрати.

Споживайте енергію розумно!