Надання мікрогрантів на створення або розвиток власної справи для ветеранів та членів їх сімей

Дата: 17.11.2023 13:26

З квітня 2023 року стартувала нова урядова програма надання грантів для ветеранів. Відтепер учасники та учасниці бойових дій, члени їх сімей, а також особи з інвалідністю внаслідок війни можуть подати заявку на отримання гранту від держави на старт чи розвиток власної справи (постанова КМУ «Деякі питання надання грантів бізнесу» від  21 червня 2022 року №783 ).

Програма передбачає надання грантів на суми:

• до 250 тисяч гривень можна отримати на власний бізнес за умови створення щонайменше одного робочого місця;
  • до 500 тисяч гривень може отримати за умови створення щонайменше двох робочих місць;
  • від 500 тисяч до 1 млн гривень може отримати учасник бойових дій та/або особа з інвалідністю внаслідок війни, якщо він не менш ніж три роки був зареєстрований як ФОП. Головна умова — створити від чотирьох робочих місць, із яких щонайменше два — для ветеранів або людей з інвалідністю внаслідок війни. Кошти надаються на умовах співфінансування - 70% на 30%.

Основні напрями на які можна витратити кошти:

• придбання меблів, обладнання, транспортних засобів – 100% від суми гранту;
  • закупівля ліцензійного програмного забезпечення – не більше 50% від суми гранту;
  • закупівля сировини, матеріалів, товарів та послуг, пов’язаних з реалізацією бізнес-плану – не більше 70% від суми гранту;
  • послуги з маркетингу та реклами – не більше 10% від суми гранту;
  • плата за оренду нежитлового приміщення – не більше 25% від суми гранту;
  • використання у підприємницькій діяльності прав інших суб’єктів господарювання – 100% від суми гранту.

Подати заявку на отримання грантів можна через Портал Дія. До заяви обов’язково додається бізнес-план щодо започаткування нового або розвитку вже діючого бізнесу. Рішення щодо надання грантів приймає Державний центр зайнятості. Після перевірки на відповідність вимогам та погодження бізнес-проєкту грантові кошти перераховуються на окремий рахунок заявника в Ощадбанку.

За детальною інформацією звертатися до фахівців Великобурлуцького відділу Харківської філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою: смт Великий Бурлук, вул. Центральна, 20-А та тел. 0955117634, 0980039114.