Великобурлуцька державна податкова інспекція Головного управління ДПС у Харківській області інформує. “Ведення обліку товарних запасів».

Дата: 13.10.2023 13:14

Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, затверджений наказом Міністерством фінансів України  від 03.09.2021 № 496 (далі — Порядок ), не поширює свою дію на платників єдиного податку І групи.

Із загального числа платників єдиного податку ІІ - ІV груп Порядок поширює свою дію виключно на платників, які реалізують:

технічно-складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту;

-лікарські засоби, вироби медичного призначення;

-ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Разом з цим, дія Порядку поширюється на ФОП – платників єдиного податку  ІІІ групи, які зареєстровані платниками ПДВ.

Тож, фізичні особи – платники єдиного податку ІІ-ІІІ груп, які не здійснюють реалізацію перелічених вище груп товарів та/або не зареєстровані платниками ПДВ, звільнені від обов’язку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, незважаючи на те, що зобов’язані проводити розрахунки за товари, роботи та послуги із застосуванням РРО/ПРРО.