Шановні споживачі електроенергії!
Електрична енергія вірний помічник на виробництві та у побуті. Всі ми знаємо, що з електрикою потрібно поводитися обережно, бо вона може принести велику шкоду здоров’ю людині, якщо при користуванні нею не дотримуватись суворих заходів особистої обережності і не виконувати звичайних Правил безпеки. В межах рідного будинку, в затишній обстановці, в оточенні звичних речей ми часом легковажно про це забуваємо, проте наслідки неправильного або необережного поводження з електроприладами можуть бути дуже плачевними.
Як не дивно, але причини нещасних випадків з електрикою в побуті залишаються практично незмінними протягом десятиліть - це порушення правил експлуатації або використання несправних електроприладів, необережність та неуважність при поводженні з електрикою, спроби самостійного розбирання і ремонту електроприладів.
Найважливішою вимогою електробезпеки в особистому господарстві громадян є справний стан ізоляції побутових електромереж і електроприймачів. В домашньому господарстві застосовуються телевізори, пральні машини, електроінструмент, електроплити, праски тощо, які живляться від мережі 220 В і яку помилково вважають безпечною. Виявити електричний струм людина не може. Підступна особливість електричної енергії полягає в тому, що вона не видима, не має запаху та кольору. Електричний струм вражає раптово, коли людина потрапляє в коло проходження струму, тобто коли людина з однієї сторони доторкається неізольованого проводу, металевого корпусу електроприладу з несправною ізоляцією або металевого предмета, який знаходиться під напругою, а з іншого боку – землі, заземлених предметів, труб тощо. Здавалося б, про ці причини знають і пам'ятають усі, починаючи з дитячого віку…
Шановні споживачі електроенергії! Пам'ятайте самі та роз'яснюйте дітям - щоб уникнути електротравм необхідно знати основні правила електробезпеки і дотримуватись їх:
- Не наближатись до обірваних проводів ближче 8 метрів;
- Не залазити на опори повітряних ліній електропередач;
- Не відчиняти двері та не проникати в трансформаторні підстанції;
- Не кидати дріт або будь-які інші предмети на проводи повітряних ліній електропередач;
- Не розташовувати ігрові майданчики, а також проводити ігри під повітряними лініями, не запускати повітряних зміїв поблизу повітряних ліній та не гратися біля електричних установок;
- Не допускайте до монтажу нових чи ремонтуванню наявних електроустановок некваліфікованих осіб;
- Не давати дітям бавитись із штепсельними розетками;
- Не підвішувати речі на проводи, вимикачі та розетки;
- Потрібно знати, що побутові електроприлади (чайники, праски, електроплитки тощо), а також переносні світильники (торшери, настільні лампи) напругою 220 В, призначені для користування в приміщеннях з непровідними для електроструму підлогами;
- Для маленьких дітей обмежте можливість небажаного контакту з електрикою;
- Не залишайте електроприлади включеними без нагляду;
- Запросіть фахівців для перевірки стану електропроводки та електричних приладів у вашій квартирі. Зверніть увагу на обов'язкову наявність заземлення металевих корпусів електроприладів.
Виконання цих простих правил послужить гарантом безпеки для вас і ваших близьких.
Адміністрація В-Бурлуцького РЕМ.