Великобурлуцька ДПІ Головного управління ДПС у Харківській області нагадує
КОМУ ОБОВ’ЯЗКОВО ВИКОРИСТОВУВАТИ РРО ПРРО
Використання РРО (ПРРО) є обов’язковим для:
• ФОПів 2, 3 та 4 групи, незалежно від виду діяльності та обсягу доходу.
• ФОПів на загальній системі оподаткування.
Але все ж існують винятки підприємців, для яких використання РРО (ПРРО) не є обов’язковим.
ДЛЯ КОГО НЕ ПОТРІБНО ВИКОРИСТОВУВАТИ РРО (ПРРО)
РРО (ПРРО) не потрібно використовувати:
• ФОПам на 1 групі.
• ФОПам на 2, 3, 4 групі, які торгують в селі за наступних умов:
– Річний обсяг доходу на один структурний підрозділ (пунктів продажу товарів) не більше 1,09 млн в рік;
– Не в одному торговельному об’єкті з підакцизними товарами;
– Не ведуть дистанційну торгівлю;
– Місцевими радами не прийняте рішення про обов’язкове застосування РРО.
• Бізнесу, що здійснює продаж води, молока, квасу, олії та живої риби з автоцистерн, цистерн, бочок та бідонів; страв та безалкогольних напоїв у їдальнях і буфетах навчальних закладів.
• Бізнесу, що здійснює продаж проїзних, перевізних документів, білетів державних лотерей.
• Бізнесу, який в місцях отримання товарів (послуг) контрагентами не здійснюють готівкових розрахунків (склади, місця зберігання товарів, оптова торгівля тощо).
• Бізнесу, який при здійсненні розрахунків за послуги виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.
• Бізнесу, що здійснює продаж у кіосках, з лотків та розносок газет, журналів та інших видань, листівок, конвертів, знаків поштової оплати, якщо питома вага такої продукції становить понад 50 відсотків загального товарообігу (і відсутній продаж підакцизних товарів).
Крім цього, якщо операція не є розрахунковою (не проводиться з використанням готівки, платіжних карток, платіжних чеків), РРО (ПРРО) також не потрібне, наприклад з розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок (IBAN, E-banking); через касу банку або термінал самообслуговування (IBOX тощо).
Після реєстрації ПРРО потрібно ще також через електронний кабінет подати заяву № 5-ПРРО для реєстрації осіб, відповідальних за касу.
ЯКІ ЗМІНИ РРО В ПЕРІОД ВОЄННОГО СТАНУ
Попри дію воєнного стану, необхідність застосування РРО (ПРРО) не скасовано. Якщо відповідно до вимог закону, ви зобов’язані використовувати РРО (ПРРО), то такий обов’язок діє і в умовах воєнного стану. Штрафи за невикористання РРО в період воєнного стану не застосовуються. Єдиний виняток, коли штрафи за порушення законодавства про РРО будуть застосовуватися – це реалізація підакцизних товарів (наприклад алкоголю, тютюну). Інших винятків немає, штрафи не будуть застосовуватися як до юридичних осіб, так і до фізичних осіб підприємців і незалежно від того чи на території провадження господарської діяльності проходили активні бойові дії, чи ні та незалежно від виду порушення (від відсутності РРО взагалі до неподання звітності).
Крім цього тепер (на час дії воєнного стану) можна використовувати ПРРО офлайн без підключення до інтернету понад встановленні законом обмеження, тобто більше 168 годин на місяць.