Великобурлучани підтримують акцію «Твоя кров рятує»

Дата: 12.07.2023 09:38

Двадцять два жителі Великобурлуцької територіальної громади відгукнулися на заклик Харківського обласного центру служби крові і 11 липня вчергове стали донорами крові для поранених військових та цивільних.

Участь в акції взяли працівники Великобурлуцької селищної ради, Великобурлуцького РЕМу, волонтери.

У цей день великобурлучанами було здано близько 9 л крові. Дякуємо кожному донору за подарований шанс на порятунок життя наших співвітчизників!

Сьогодні донація крові - це, в першу чергу, активна громадянська позиція. Це можливість для кожної людини допомогти нашим відважним воїнам ЗСУ, які титанічними зусиллями не лише обороняють, а й звільняють Україну від загарбника. Це і порятунок постраждалих від рашистських обстрілів мирних жителів нашої країни. Тому акція «Твоя кров рятує» безстрокова. І триватиме вона, поки буде потреба в такій великій кількості донорської крові. А, отже, до нашої перемоги.

Харківський обласний центр служби крові просить громадян приходити і здавати кров різних груп і резусів. Є гостра потреба у крові із негативними резусами, а особливо найрідкіснішої групи -четвертій негативній.

Прийом донорів здійснюється з понеділка по п’ятницю з 08:00 до 15:00 год., у суботу з 08:00 до 13:00 год. До Центру потрібно прийти з паспортом. Вік потенційного донора має бути не менше 18 років.

Аби стати донором необхідно:

• не мати хронічних захворювань;
  • мати вагу більше 50-ти кілограмів;
  • перед здачею крові поснідати;
  • за дві доби не вживати алкоголь;
  • не курити та не пити каву.

Жінкам можна здавати кров раз на три місяці, а чоловікам – раз на два місяці.