Міжнародний Комітет Червоного Хреста запроваджує програму підтримки сільського господарства у населених пунктах Великобурлуцької громади

Дата: 04.05.2023 13:53

Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) оголошує про початок реєстрації для участі у програмі підтримки сільського господарства у с. Плоске, с. Шипувате, с. Гнилиця та с. Гнилиця Перша Великобурлуцької територіальної громади.

Програма спрямована на допомогу у відновленні сільськогосподарської діяльності, яка була припинена або скорочена через збройний конфлікт. Підтримка спрямована на найбільш вразливі домогосподарства і населення, яке постраждало внаслідок конфлікту.

В рамках цієї програми громадянин може подати заявку на один з наступних видів допомоги:

1. Комплект теплиці

До комплекту входять: теплиця полікарбонатна 3х10 м, система крапельного зрошення, резервуар для води, добрива, субстрат, стимулятор росту, агроволокно, мотузка нейлонова, набір насіння.

1. Грошова допомога на розведення дрібних тварин

Проєкт передбачає надання грошового гранту на закупівлю птиці (кури, гуси, качки, перепілки, бджоли) та/або дрібних тварин (кролики, нутрії тощо). А також на придбання кормів та інструментів/обладнання, необхідних для цієї діяльності. До 30% гранту може бути спрямовано на ремонт пошкоджених сільськогосподарських приміщень (сарай, амбар). Усі витрати в рамках проєкту мають бути документально підтверджені (квитанції, рахунки, акти виконання робіт тощо).

Обов’язкові критерії для реєстрації в програмі підтримки:

• Втрата роботи членом домогосподарства після 24 лютого 2022 року.
  • Обсяг доходу на одного члена домогосподарства не перевищує 6700 грн.
  • Наявність вільної ділянки землі щонайменше 0,5 соток, незабрудненої вибухонебезпечними залишками війни.
  • Досвід та фізична спроможність до ведення сільськогосподарської діяльності.

Під час відбору перевага може бути надана заявникам наступних категорій:

• Пошкодження господарських будівель або с/г обладнання внаслідок бойових дій.
  • Родина, в якій є поранений або загиблий внаслідок бойових дій.
  • Родина, в якій є зниклий безвісти.
  • Одинока матір або одинокий батько з дітьми.
  • Багатодітна сім’я.
  • Домогосподарство, яке наразі приймає ВПО.
  • Домогосподарство з членом родини, який має 1 або 2 групу інвалідності.

Обов’язкові  документи, необхідні для реєстрації:

• Паспорт заявника.
  • Ідентифікаційні коди всіх членів родини віком старше 18 років та свідоцтва про народження дітей.
  • Довідки про доходи для всіх членів родини віком старше 18 років.
  • Довідки ОК-5, ОК-7; або запис в трудовій книжці, або витяг з «Дії», або інший документ, що підтверджує втрату роботи членом домогосподарства після 24 лютого 2022 р.
  • Довідка про склад сім’ї та фактичне місце проживання.
  • За наявності – банківські реквізити з рахунком IBAN на ім’я особи, яка реєструється (лише для заявників на отримання грошової допомоги на розведення дрібних тварин).

Додаткові документи, які можуть бути потрібні для реєстрації:

• Документи/фото, які підтверджують пошкодження господарських будівель або с/г обладнання внаслідок бойових дій.
  • Документи, які підтверджують, що в родині є поранений або загиблий внаслідок бойових дій.
  • Документи, які підтверджують, що в родині є зниклий безвісти.
  • Документи, які підтверджують статус одинокої матері або одинокого батька; багатодітної сім’ї; домогосподарства, що наразі приймає ВПО; статус інвалідності 1 або 2 групи у члена родини.

УВАГА! В с. Плоске реєстрація на участь у програмі буде проводитися 19 травня з 10:00 по 16:00 год.

За адресою: с. Плоске, вул. Українська, 18

За більш детальною інформацією звертайтеся за телефоном гарячої лінії МКЧХ: 0 800 300 155

(Пн-Пт – з 09:00 до 18:00 год.)

• Подача заявки не означає автоматичного включення в програму. Всі отримані заявки надалі будуть розглянуті співробітниками МКЧХ.
  • МКЧХ залишає за собою право здійснити вибіркові візити для перевірки відповідності критеріям та документів, необхідних для реєстрації.
  • Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) є неупередженою, нейтральною та незалежною організацією, єдиною гуманітарною місією якої є захист життя і гідності людей, які постраждали внаслідок військових дій чи інших ситуацій насильства, та надання допомоги для таких осіб.