Громадські роботи та роботи тимчасового характеру: користь для громади, зайнятість для безробітних

Дата: 16.02.2022 13:06

Організація громадських та інших робіт тимчасового характеру – це додатковий заробіток для безробітних та вирішення першочергових соціальних питань для органів місцевої влади, роботодавців.

Великобурлуцька районна філія Харківського обласного центру зайнятості активно співпрацює з об’єднаними територіальними громадами та роботодавцями у цьому напрямку.

Протягом 2021 року у  громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 480 безробітних осіб, а у січні 2022 року – 16 безробітних осіб.

До переліку таких робіт входять:
•    догляд за особами похилого віку та інвалідами;
•    інформування населення щодо порядку отримання житлових субсидій;
•    роботи з благоустрою та озеленення територій;
•    будівельні та ремонтні роботи на об’єктах соціальної сфери;
•    упорядкування закладів соціальної сфери тощо.

З безробітними укладаються трудові договори на строк, що сумарно протягом року не може перевищувати 180 календарних днів. За безробітним зберігаються всі соціальні гарантії:
•    оплачуються внески і податки;
•    за необхідності оплачується листок непрацездатності;
•    умови праці відповідають встановленим законодавчим нормам (враховується стан здоров'я, професійні та індивідуальні особливості людини);
•    оплата праці здійснюється за фактично виконану роботу;
•    продовжує виплачуватися допомога по безробіттю, якщо вона передбачена згідно законодавства.