Відбулися святкові урочистості з нагоди Дня Соборності України
Щорічно 22 січня в Україні відзначається одне з найважливіших державних свят – День Соборності України. Ця дата пов’язана з історичною подією, що відбулася в 1919 році – проголошення Акту злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Також цього дня згадують підписання Четвертого Універсалу Центральної Ради, що сталося роком раніше – 22 січня 1918 року. Цим документом проголошувалася повна незалежність УНР.
Святкові заходи, присвячені цим історичним подіям, у Великобурлуцькій громаді розпочалися сьогодні, 21 січня. У Базовому комунальному закладі «Великобурлуцький Будинок культури» за участі представників органів місцевого самоврядування та громадськості відбувся урочистий мітинг. До мешканців громади з вітальною промовою звернулася заступник начальника Управління освіти, культури та спорту селищної ради Тетяна Ченцова. «День Соборності України нагадує нам, що Україна - єдина держава, а ми - єдиний український народ. Тож нехай це свято утвердить нас у єдності та патріотизмі, додасть кожному наснаги працювати задля блага нашої держави, добробуту нашої громади. Зичу міцного здоров'я, миру та злагоди кожній родині!»,- зазначила Тетяна Ченцова.
Під час заходу було оголошено хвилину мовчання в пам'ять про усіх мужніх героїв, які загинули за незалежність, соборність і територіальну цілісність України. Також делегація представників громадськості поклала квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку в центрі селища.
За інформацією Управління освіти, культури та спорту Великобурлуцької селищної ради, до Дня Соборності України у закладах освіти і культури громади відбудуться тематичні заходи, які сприятимуть вихованню любові та поваги до своєї Батьківщини, прищеплюватимуть інтерес до її історичного минулого. Низку інформаційно-просвітницьких заходів планують провести у сільських Будинках культури та сільських клубах: тематичний вечір «Соборна моя Україно», тематичні години «Соборна мати, Україно, одна на всіх як оберіг!», «Соборна. Єдина. Неподільна», «Моя Україна – соборна і вільна», бесіду «Україно, благослови добром мене», виставку «Україна крізь віки», виставки дитячих малюнків «Єдина Україна». Також у бібліотечних установах оформлені тематичні книжково-ілюстративні виставки «Соборність душ єднає Україну», «В день злуки візьмемось за руки», «Соборність духу, розуму і серця»; інформаційна вітрина «Майбутня доля мислилась соборно».