Великобурлучани святкують одне з головних християнських свят - Водохреща

Дата: 19.01.2022 13:31

19 січня християни східного обряду відзначають Хрещення Господнє. Це свято завершує цикл Святок, який розпочався на Різдво. За біблійною легендою, цього дня відбулося хрещення Ісуса у водах річки Йордан. Спаситель прийняв хрещення разом з іншими людьми від Івана Хрестителя. Після хрещення над Ісусом Христом відкрилися небеса, а Бог Отець назвав Його своїм Сином. Потім до Ісуса спустився Святий Дух, який був в образі голуба. Саме тому свято Водохреща має ще одну назву – Богоявлення.

Вважається, що опівночі на Водохрещу вода набуває чудодійних та цілющих властивостей, які не втрачає тривалий час.

У Великому Бурлуку святкування Водохреща розпочалося вранці 19 січня богослужінням у Свято-Перображенському храмі та освяченням води. На «Панському ставку» у цей день також проходить традиційне купання в ополонці. Воду у ній освятив настоятель Свято-Преображенського храму, протоієрей Іоанн Надич. Біля водойми чергують медичні працівники, представники поліції та рятувальники.