Держаудитори Харківщини розповіли про стан фінансового контролю в області

Дата: 26.10.2021 13:51

Фінансові порушення та збитки на 836 млн грн, економічний ефект на 1,3 млрд грн від наданих рекомендацій та 25 кримінальних проваджень - все це результати наполегливої праці держаудиторів Харківщини.

Фахівцями Північно-східного офісу Держаудитслужби протягом січня-вересня 2021 року за результатами проведених 42 ревізій виявлено фінансових порушень на загальну суму понад 836 млн гривень. Зусиллями аудиторів, забезпечено відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму понад 381 млн гривень.

За підсумками проведених 6 державних фінансових аудитів, об’єктами контролю враховано 48 рекомендацій, завдяки впровадженню 25 з них, досягнуто економічного ефект на суму 1,3 млрд  гривень.

За вчинені фінансові порушення до адміністративної відповідальності притягнуто 98 посадових осіб, 9 осіб притягнуто до дисциплінарної та 3 особи притягнуто до матеріальної відповідальності за поданням Офісу.

На розгляд правоохоронним органам передано 38 матеріалів заходів фінансового контролю, за результатами розгляду яких, розпочато 5 досудових розслідування та 20 матеріалів ревізій долучено до вже відкритих кримінальних проваджень.

За результатами проведених досудових розслідувань, правоохоронними органами вручене 9 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

До об’єктів, на яких виявлені порушення бюджетного законодавства, у 41 випадках застосовано фінансові санкції.

Пресслужба Північно-східного офісу Держаудитслужби.