Про надання роз’яснення
Великобурлуцька державна податкова інспекціяя ГУ ДПС у Харківській області нагадує , що відповідно Наказу Міністерства фінансів України від 08.06.2021 № 329 «Про затвердження Змін до Положення про форму та зміст розрахункових документів /електронних розрахункових документів» до 1 жовтня 2021 року РРО мають бути доопрацьовані виробниками(постачальниками) для можливості відображення у касових чеках значеннях марки акцизного податку на алкогольні напої .
Для цього фізичній особі – підприємцю необхідно звернутися до Центру сервісного обслуговування. Після проведення доопрацювання РРО до необхідної версії до Великобурлуцької ДПІ надати заяву форми № 1-РРО «Заява про реєстрацію реєстратора розрахункових операцій» з позначкою «перереєстрація у зв’язку із заміною версії » , в один із таких способів : особисто платником або поштою з повідомленням. Пріоритетним способом є подання заяви засобами електронного зв’язку в електронній формі. За порушення вимог Закону України від 06.07.1995 «Про застосування розрахункових операцій у сфері торгівлі , громадського харчування та послуг»(із змінами та доповненнями» передбачена фінансова та адміністративна відповідальність.
Великобурлуцька державна податкова інспекція ГУ ДПС у Харківській області надає роз’яснення щодо подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації, за об’єкти рухомого або нерухомого майна, які були отримані у спадок (подарунок) від члена сім’ї першого або другого ступеня споріднення?
Згідно з п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до ПКУ є чи були платниками податків.
Відповідно п. 1 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ ПКУ одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою, визначеною п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ ПКУ, належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 01 січня 2021 року. Дохід у вигляді вартості успадкованого/отриманого у дарунок майна (у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації про майновий стан та доходи, крім спадкоємців, які отримали у спадщину/дарунок об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.
Таким чином, у разі якщо об’єкти рухомого або нерухомого майна були отримані у спадок (подарунок) від члена сім’ї першого або другого ступеня споріднення, то подавати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію платнику податків не потрібно за умови відсутності інших підстав для подання такої декларації.
Ірина СОБЕНКО