Небезпека виникнення пожеж в екосистемах
В зв’язку з підвищенням температури повітря знову набуває актуальності питання пожеж в екосистемах.
Пожежі – найбільш масові і розповсюджені лиха: вони відбуваються практично в усіх регіонах нашої країни, особливо в теплу пору року у лісах, полях, у житлових будівлях і на промислових підприємствах. Вогонь знищує будівлі і споруди, дерева і тварин, зазнають каліцтв і гинуть люди. Пожежами в екосистемах завдається величезна шкода ґрунтам, рослинному та тваринному світу. Такі випалювання погіршують якість ґрунтів та призводять до змін видового складу рослинності.
У вогні гинуть корисні комахи, які зимували у верхніх шарах ґрунту, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосферного повітря.
У 90% випадків причина виникнення лісових пожеж – людина, яка необережно поводиться із вогнем у лісі, у місцях роботи і відпочинку, не звертає уваги на необхідність суворого дотримання правил протипожежної безпеки.
Найбільш небезпечним є лісові пожежі, причиною виникнення яких є необачна дія людини (розведення вогнища і необережне поводження з ними, випалювання стерні, використання несправної техніки та агрегатів, грозові розряди, самозагорання торфу тощо).
Коли спалюють сухостій, то гине вся мікрофлора, що зазвичай бере участь у важливих біологічних процесах. Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років! Окрім того, в середовище викидаються речовини, що виділяються в процесі горіння та є шкідливими для органів дихання. Як бачимо на практиці дані діяння призводять до великої біди, завдають шкоди довкіллю та можуть стати причиною травмування чи загибелі людей.
За необережне поводження з вогнем, що призвело до пожежі, навмисний підпал – законодавством передбачена відповідальність!
Будьте обережними – бережіть своє життя та здоров’я!