Уряд схвалив Концепцію Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2025 року

Дата: 21.07.2021 10:24

14 липня 2021 року Урядом прийнято Концепцію Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2025 року.

Метою її прийняття є удосконалення механізму запобігання торгівлі людьми, підвищення ефективності виявлення осіб, які вчиняють такі злочини, а також забезпечення захисту прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми, та надання їм допомоги.

Уряд України розвиває державну політику у сфері протидії торгівлі людьми. Важливою умовою успішності реалізації державної політики у сфері протидії торгівлі людьми є співпраця суб’єктів взаємодії, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, реабілітація та реінтеграція осіб, які постраждали від неї.

Ефективна реалізація державної політики у сфері протидії торгівлі людьми в Україні дасть змогу:

удосконалити нормативно-правову базу у сфері протидії торгівлі людьми;

збільшити кількість самоідентифікованих осіб, які постраждали від торгівлі людьми;

знизити рівень вразливості громадян України до потрапляння в ситуацію торгівлі людьми;

посилити прикордонний контроль для запобігання торгівлі людьми;

посилити взаємодію і співпрацю суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми;

забезпечити надійний і швидкий обмін інформацією із суб’єктами, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми;

здійснювати належне реагування на факти торгівлі людьми;

збільшити виявлення та розкриття злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми;

збільшити кількість осіб, які скористалися всіма видами безоплатної допомоги та спеціалізованими послугами;

підвищити рівень професійної компетенції посадових осіб місцевих держадміністрацій та органів місцевого самоврядування у сфері протидії торгівлі людьми;

впровадити систему збору даних про осіб, які постраждали від торгівлі людьми, відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”.

Тому розроблення комплексної Програми, яка міститиме систему заходів, виконавцями яких будуть центральні та місцеві органи виконавчої влади, а також органи місцевого самоврядування та громадські об’єднання, є оптимальним варіантом розв’язання питання протидії торгівлі людьми.