У Великобурлуцькій громаді вже понад пів мільйона гривень спрямовано на підтримку соціально незахищених категорій населення

Дата: 20.07.2021 14:14

Рішенням 3 сесії 8 скликання Великобурлуцької селищної ради від 23 грудня 2020 року було затверджено Програму соціального захисту окремих категорій населення Великобурлуцької селищної ради на 2021 рік та Положення про надання одноразової матеріальної допомоги. Обсяг фінансування даної Програми на 2021 рік складає 1 170 362 гривень.

Програма соціального захисту населення охоплює всі вікові категорії населення і спрямована на підтримку найбільш незахищених верств населення, а саме: громадян старшого покоління, інвалідів, учасників бойових дій та членів їх сімей, учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, багатодітних сімей, одиноких громадян, дітей-інвалідів, дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, онкохворих та інших категорій населення, які внаслідок недостатнього матеріального забезпечення потребують соціальної підтримки.

Як зазначила начальник відділу соціального захисту населення Світлана Ромаза, соціальна підтримка таких громадян з боку селищної ради полягає найбільшим чином у наданні грошової допомоги. Матеріальна допомога надавалася згідно рішень виконавчого комітету громадянам, які зареєстровані та проживають на території Великобурлуцької селищної ради.

У І півріччі 2021 року одноразову матеріальну допомогу надано:

- на довготривале лікування тяжкохворих громадян та дітей, на проведення хірургічних операцій - 64 особам на суму – 184,5 тис. грн;

- особам, які постраждали внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій (пожежі, стихійного лиха та підтоплень) – 2 особам на суму 6 тис. грн;

- учасникам бойових дій на території інших держав - 46 особам на суму - 46,0 тис. грн;

- учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, дружинам померлих громадян із числа ліквідаторів аварії на ЧАЕС – 123 особам на суму - 61,5 тис. грн;

- забезпечення подарунками з нагоди ювілеїв громадянам, яким виповнилося 90, 95,100 та більше років - 14 особам на суму - 4,2 тис. грн;

- подарунки до Міжнародного жіночого Дня 8 Березня жінкам, яким присвоєно звання Почесний громадянин Великобурлуцької громади, і жінкам-пенсіонерам, ветеранам праці, які працювали в сільських радах та Великобурлуцькій селищній раді - 27 особам на суму - 8,1 тис. грн.

- грошова допомога на поховання деяких категорій осіб у випадках, передбачених законодавством - 8 особам на суму – 24,0 тис. грн;

- матеріальна допомога Почесним громадянам Великобурлуцької територіальної громади - 2 особам на суму – 4,0 тис. грн;

Відшкодовано компенсаційних виплат перевізнику, який здійснює перевезення окремих категорій громадян залізничним транспортом – 52,6 тис. грн. Відшкодовано ПАТ «Укртелеком» за надані послуги зв'язку пільговим категоріям громадян - 4,9 тис. грн; відшкодовано компенсації фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі окремим категоріям громадян, які потребують сторонньої допомоги - 104,6 тис. грн.

Всього протягом І півріччя 2021 року дану Програму профінансовано на суму 500,4 тис. грн.