Відбувся Всеукраїнський З’їзд територіальних громад України

Дата: 08.07.2021 13:32

Масштабний захід, організований Асоціацією об’єднаних територіальних громад, пройшов 7 липня у столиці.

В одній залі зібрались голови територіальних громад, народні депутати України, посадовці центральних органів державної влади, представники міжнародних організацій та проектів технічної допомоги. Серед майже 700 учасників заходу був і очільник Великобурлуцької громади Віктор Терещенко.

Як повідомляє Асоціація ОТГ, метою даного заходу є консолідація зусиль усіх зацікавлених сторін  щодо ефективної реалізації нового етапу реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в інтересах та задля мешканців територіальних громад.

В програмі з'їзду досліджувалися наступні питання:

1.      Конституційне закріплення результатів реформи місцевого самоврядування, зміни до Закону про місцеве самоврядування в Україні, нова редакція Закону про службу в органах місцевого самоврядування.

2.      Підходи до розмежування повноважень між рівнями місцевого самоврядування та органами державної влади, ресурсне забезпечення повноважень (освіта, медицина, соціальний захист, цивільний захист та інше).

3.      Асоціації місцевого самоврядування як інструмент захисту інтересів місцевого самоврядування та представництва інтересів місцевого самоврядування в центральних органах влади (лобіювання). Формування єдиного голосу місцевого самоврядування.

4.      Актуальні питання, налагодження співпраці та нові підходи.