В Україні сьогодні - День пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації

Дата: 04.06.2021 11:58

Незважаючи на те, що Україна, як і більшість держав світу, докладає максимум зусиль для того, щоб діти не піддавалися дискримінації, яка, зокрема, посилюється в умовах кризових ситуацій та під час збройних конфліктів, на території Донецької, Луганської та інших областей із 2014 року внаслідок збройної агресії Російської Федерації та інших дій країни агресора проти України загинуло щонайменше 240 дітей.

Враховуючи рішення Генеральної асамблеї ООН, яка, під егідою ООН, заснувала Міжнародний день дітей - безневинних жертв агресії і постановила відзначати його 4-го червня кожного року, 1 червня 2021 року   Верховна Рада України  ухвалила Постанову № 5343 "Про вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України".

Згідно цієї Постанови в Україні щороку 4 червня відзначатиметься День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

Кабінету Міністрів України доручено у двотижневий термін з дня прийняття документа розробити та затвердити план заходів щодо вшанування на державному рівні пам’яті таких дітей.

Місцевим органам виконавчої влади доручено вшанувати на місцевому рівні пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Росії шляхом найменування навчальних закладів, закладів позашкільної освіти, топонімічних об’єктів.

Також у цей день рекомендовано внести зміни щодо розважальних та святкових заходів.