Співпраця з ОТГ: проведено навчальний семінар-нараду

Дата: 03.06.2021 15:45

Представники Головного управління ДПС у Харківській області, Громадської  ради при ГУ та Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області організували спільний роз’яснювальний івент для голів територіальних громад та районних рад, їх профільних заступників, юрисконсультів, депутатів, керівників і спеціалістів фінансових та інших профільних підрозділів місцевих рад.

Захід відбувся в режимі онлайн.

Спікерами від Головного управління ДПС у Харківській області виступили: заступник начальника ГУ Андрій Рябець та профільні фахівці з питань оподаткування юридичних та фізичних осіб Надія Мєщерякова та В’ячеслав Даценко. Громадську раду при Головному управлінні ДПС у Харківській області представляв її Голова – Ігор Суханов. Від Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області - перший віце-президент Асоціації Микола Тітов.

Під час заходу розглядалися законодавчі вимоги щодо своєчасного та правильного ухвалення рішень про встановлення місцевих податків і зборів на 2022 рік,  застосування реєстраторів розрахункових операцій, алгоритм інформування контролюючих органів щодо ставок та податкових пільг із сплати місцевих податків, порядок проведення (повторної) нормативної грошової оцінки земельних ділянок в населених пунктах Харківщини. Також підіймалася тема щодо використання суб’єктами господарювання землі без правовстановлюючих документів та вжиття заходів із виправлення ситуації. Активно учасники заходу обговорювали питання податкових боргів, відповідальності за їх виникнення, порядок їх врегулювання, а також порядок виявлення та реалізації безхазяйного майна.

До того ж, посадовці наголосили, що для наповнення місцевих бюджетів дуже важливим є залучення додаткових джерел доходів. Наприклад, своєчасне та в повній мірі декларування громадянами доходів від надання майна в оренду, отримання іноземних доходів. Також слід забезпечити створення комфортних умов ведення бізнесу в кожній громаді. Наприклад, організувати консультативні пункти або місця правової допомоги для представників бізнесу

Все це сприятиме покращенню бізнес клімату, створенню нових робочих місць,  прискоренню економічних процесів, додатковим надходженням до місцевих бюджетів.

Учасники заходу домовилися про подальшу співпрацю щодо обміну інформацією, з метою забезпечення системного збільшення надходжень податків і зборів до бюджетів громад.