Вакцинація- це ефективний спосіб захистити себе від COVID-19

Дата: 27.04.2021 08:27

14 квітня 2021 року Україна отримала другу партію вакцин проти COVID-19 в рамках COVAX, глобальної ініціативи задля забезпечення рівного доступу до вакцин проти COVID-19 для всіх країн.

ЮНІСЕФ спільно з ВООЗ доставили 367 200 доз вакцини AstraZeneca-SKBio, виробленої SK Bioscience, Південна Корея.

Цю партію використають для вакцинації пріоритетних груп та  людей віком 65+.

Усі вакцини в рамках ініціативи COVAX Україна отримує безоплатно. Вакцинація населення проводиться безоплатно.

Від імені COVAX ЮНІСЕФ постачає лише ті вакцини від COVID-19, що відповідають критеріям безпеки та ефективності ВООЗ.

Друга партія вакцини через COVAX прибула в дуже символічний час - напередодні Всесвітнього тижня імунізації, який має на меті нагадати про важливість щеплення для захисту дітей та дорослих.

Поки світ бореться з COVID-19, вакцини лишаються найбільшою надією, щоб зупинити цю пандемію. Міжнародні партнери продовжать підтримувати Уряд України у відповіді на пандемію COVID-19 та проведенні кампанії з вакцинації.

Завдання для  медичних працівників продовжувати вакцинацію проти COVID-19 із дотриманням правил безпеки.

Людям потрібно продовжувати носити маски, регулярно мити руки та дотримуватись фізичної дистанції, щоб обмежити поширення COVID-19.

«Партію вакцини AstraZeneca-SKBio, яка надійшла до країни у розмірі 367 тис. 200 доз, використовуватимуть здебільшого в кабінетах щеплення для людей віком 65+. Частину залишать для другого щеплення громадянам, які зробили перше в період із 24 лютого вакциною AstraZeneca/CoviShield, аби забезпечити повноцінний захист і формування імунітету», – пояснив Ляшко.

Вакцина розроблена Оксфордським університетом у співпраці з британсько-шведською компанією AstraZeneca. В Україні вже щеплюють вакциною АstraZeneca, яку реалізовують під торговою маркою Covishield і яка вироблена на майданчиках індійського Інституту сироваток крові. Усі вакцини АstraZeneca, незалежно від країни виробника, це один і той же продукт. Він вироблений за однією технологією і є взаємозамінним: ідентичний склад, ідентична вакцина. Тому вони можуть чергуватись, тобто перше щеплення можна робити вакциною, зробленою на індійському майданчику, друге – на корейському.

Вакцина AstraZeneca є векторною і потребує дворазового введення з інтервалом 12 тижнів.

Реакції на вакцину

Вакцинація від COVID-19 допоможе розвинути імунітет до вірусу. Ваш організм може певним чином реагувати на вакцину, це означає, що ваше тіло вибудовує захист.

Такі реакції на місці щеплення є нормальними:

• біль;
  • набряк.

Також можуть виникнути такі загальні реакції:

• гарячка;
  • озноб;
  • головний біль;
  • втомлюваність.

Ці реакції є нормальними та минають за кілька днів після вакцинації.
Якщо ви відчуваєте дискомфорт, зверніться до лікаря за рекомендаціями. Також ви можете так полегшити місцеві симптоми:

• накладайте прохолодні компреси на місце щеплення;
  • легко розминайте руку, в яку робили щеплення;
  • пийте багато рідини

Відмінність між реакцією на вакцину й симптомами COVID-19

Вакцина від COVID-19 не може спричинити захворювання. Проте ви можете отримати першу дозу вакцини уже інфікованим, коли симптоми хвороби ще не розвинуті.

Організм може реагувати на введення вакцини. Загальна слабкість або підвищення температури - це звичайна реакція на вакцину від COVID-19. Ці симптоми зникають за кілька днів після вакцинації.

Проте якщо з’являються яскраві симптоми захворювання на COVID-19, наприклад, висока температура, постійний кашель, втрата або зміна нюху чи смаку, слід пройти обстеження та протестуватися на COVID-19.

Невідкладно повідомте свого лікаря про будь-які тяжкі побічні реакції, що виникли після вакцинації від COVID-19