Звернення Великобурлуцького РС ГУ ДСНС України у Харківській області

Дата: 05.04.2021 10:29

Шановні громадяни!

З початку 2021 року на Харківщині вже трапилось понад 200 пожеж у природних екосистемах! У Великобурлуцькій територіальній громаді виникло 7 пожеж. Основна причина цих пожеж – людський фактор, намагання боротися із сухою рослинністю та сміттям шляхом спалювання.

Зважаючи на загрозу виникнення загорянь у природних екосистемах, особливо під час підвищення температурних показників, Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області звертається до населення з проханням не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.

Категорично забороняється:

• створювати смітники та спалювати відходи;
  • розводити багаття у лісі та лісопосадках;
  • палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники та недопалки;
  • залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
  • спалювати стерню та рослинні залишки на сільськогосподарських полях;
  • дозволяти дітям бавитися із сірниками та запальничками.

За порушення правил пожежної безпеки в лісах чинним законодавством передбачено накладення штрафу на громадян від 1 тис. 530 грн. до 4 тис. 590 грн. Випалювання сухої рослинності громадянами карається штрафом від 3 тис. 60 грн до 6 тис. 120 грн.

Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».