Обізнані про право на безоплатну правову допомогу

Дата: 24.01.2020 09:15

22 січня Ольга Ляхова, начальник відділу «Великобурлуцьке бюро правової допомоги» Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, поспілкувалася з працівниками Великобурлуцької публічної бібліотеки, Великобурлуцької бібліотеки для дітей та Великобурлуцького Будинку культури.

В ході бесіди Ольга Вікторівна ознайомила присутніх з порядком та умовами отримання безоплатної правової допомоги. Зокрема, фахівець звернула увагу, що право на безоплатну первинну правову допомогу мають усі громадяни, які на законних підставах перебувають на території України.

Безоплатна первинна правова допомога включає наступні види правових послуг:
- надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з юридичних питань;
- складення заяв, скарг, інших документів правового характеру, крім процесуальних;
- надання консультацій, роз’яснень та підготовка проектів договорів користування земельними ділянками (оренда, суборенда, земельний сервітут, емфітевзис, суперфіцій) для сільського населення - власників земельних ділянок;
- надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Також юрист роз’яснила, що безоплатна вторинна правова допомога полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя, право на яку мають малозабезпечені та соціально незахищені верстви населення. Серед них особи, які мають дохід, що не перевищує двох прожиткових мінімумів, учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи, постраждалі від домашнього насильства, діти та інші соціально вразливі верстви населення. З 1 січня цього року таке право отримали викривачі корупції.

Безоплатна вторинна правова допомога включає такі види правових послуг:
- захист;
- здійснення представництва інтересів осіб у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
- складення документів процесуального характеру.

В ході зустрічі присутні дізналися про порядок звернення до суду з цивільним позовом. Працівників установ також зацікавило питання про заходи з примусового виконання рішень суду щодо стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей, в тому числі про кримінальну та адміністративну відповідальність за ухилення від сплати аліментів.

По закінченню заходу надавалися роз’яснення та консультації, розповсюджено інформаційні буклети на правову тематику.

Для довідки: за отриманням безоплатної правової допомоги необхідно звертатися безпосередньо до Великобурлуцького бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою: смт Великий Бурлук, вул. Транспортна, 5-б (приміщення Пенсійного фонду, 1-й поверх, 6 каб.), контактний телефон: 5-41-81.

Єдиний контакт-номер системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів в Україні).

Директор КЗ «Великобурлуцька публічна
бібліотека об’єднаної територіальної громади